Miejscowości nadmorskie PDF Drukuj Email

WARNA

Region położony w północnej części wybrzeża Morza Czarnego. Obejmuje miejscowości: CzajkaŚw. Konstantyn i ElenaWarna, Pocziwka, Galata czy Kamienny Las. Rozciąga się pomiędzy miejscowością Czajka a przylądkiem Galata. Region tonie w zieleni lasów i rozmaitych rzadkich okazów roślin. Atrakcje widać tu na każdym kroku: delfinarium, planetarium, akwarium, zabytki historyczne i festiwale. Kompleks oferuje różnorodne zabawy i rozrywki, lokalnych restauracji i pubów, a także sporty,które są ogólnodostępne: wędkarstwo, windsurfing, żeglarstwo, narciarstwo wodne, pływanie łodzią na spadochronie, paint ball, przejażdżki jeepem, jazda konna  

Zabytki to jedna z atrakcji Warny: cerkwie, muzea, ruiny łaźni czy mauzoleum. Największą atrakcją Warny jest jej Katedra.
Warna może poszczycić się wieloma miejscami ,które koniecznie trzeba zwiedzić: muzea, galerie, kościoły, łaźnie rzymskie i wiele zabytków archeologicznych. 

20 km. na Północ od gór i morza znajduje się niezwykłe historyczne miasto Balchik, słynne z pałacu rumuńskiej królowej Marii i ogrodem botanicznym.. Nieco na północ jest miasto Kavarna, które oczarowuje swoimi zabytkami z czasów starożytnych takich jak  rzymskie wille i ściany, średniowieczne budynki i kościoły.

Dla miłośników wina pozycją obowiązkową jest odwiedzenie jednej z najstarszych i największych winnic w Europie znajdującej się w Turacie (ok.1 km od Warny) z unikalną technologią produkcji, w tym specjalnych technik fermentacji i selekcji winogron. 
Można zapoznać się z procesem produkcji wina oraz starzeniu wina w beczkach i butelkach. Można również spróbować i kupić już gotowe wina.
Tutejsze plaże to idealne miejsce zwłaszcza dla tych, którzy wolą odpoczywać sami lub w małym towarzystwie. Nie ma tu tłoku i wypełnionych po brzegi plaż. Łatwo znaleźć ustronne miejsce lub nawet własną, małą plażę w postaci kamiennej wysepki. Plaże są czyste, raczej wąskie, pokryte jasnym delikatnym piaskiem, miejscami skaliste.

w w

w w

 

SŁONECZNY BRZEG

 

Nieruchomość SUNNY HOUSE znajduje się 15 minut drogi pieszo z kurortu Słoneczny Brzeg. Słoneczny Brzeg to największy kompleks wypoczynkowy nad Morzem Czarnym, słynący z najdłuższych i najpiękniejszych plaż ciagnacych się na przestrzeni 8 -10ciu km, z hotelami położonymi bezpośrednio wzdłuż plaży. Położony jest nad malowniczą półokrągłą zatoką, osłonięty od północy pasmem Gór Bałkańskich. Swoją nazwę zawdzięcza słoneczno-złotym piaskom, rozciągającym się na wszystkich plażach o szerokości od 30 do 60 metrów. Jest tu, 250 punktów gastronomicznych: restauracji, barów, tawern, kawiarni, dyskotek, klubów nocnych, innych lokali rozrywkowych.

Dla miłośników zwiedzania

W okolicy Słonecznego Brzegu znajduje się kilka historycznych miejsc wartych zwiedzenia: rzymska Świątynia Jupitera za Obzorem, ruiny greckiej twierdzy Poleokastro, Antyczny Neseber w odległości 3 km od centrum kurortu, położony nad rzeką Kamcziją rezerwat przyrody, w którym podziwiać można egzotyczną roślinność Bułgarii , coroczny festiwal muzyki bułgarskiej.

w w w

Dla lubiących aktywny wypoczynek

Wieczorem kurort zapewnia wyjątkowo bogatą ofertę rozrywkową. Nocne kluby, dyskoteki i restauracje proponują atrakcyjne i różnorodne programy rozrywkowe. W tutejszym resorcie każdy może znaleźć wymarzoną dla siebie możliwość korzystania z różnych sportów wodnych: surfing, narty wodne, czy podróż spadochronem za motorówką, wycieczka bananem, jachty, skutery. Dodatkowo istnieje możliwość gry w tenisa, siatkówkę plażową, mini golfa, bowling - sporty dla wyczynowców, profesjonalistów i amatorów. Jest tu także niezwykły raj dla najmłodszych, dużo różnorodnych gier, baseny dla dzieci, AquaPark zjeżdżalnie, carting, trampoliny, szkoła sportowa.

w w w

 

w w

SARAFOWO

Sarafowo - to jedna z najnowszych dzielnic Burgas - największego miasta w Południowo-wschodniej Bułgarii.
Sarafowo zyskało atrakcyjność jako ośrodek ze względu na jej wyjątkowe cechy: 

Plaża ma ok. 4 km długości, pokryta drobnym piasku, prawie czarne w miejscach, z powodu jej wysokiej zawartości żelaza, manganu i magnezu co jest niespotykane prawie nigdzie na świecie. Ze względu na niski poziom wody  są wspaniałe warunki dla dzieci i osób nie umiejących pływać jak i dla pasjonatów sportów wodnych takich jak m.in. surfing windsurfing, kite-surfing i jazda na nartach wodnych
Ok. 3 km od Sarafowa znajduje się rezerwat przyrody "Ohridsko Atanasovsko". Rezerwat ten z ogromnym jeziorem  nazywany jest "rajem ptaków" , gdyż zamieszkuje go 316 gatunków ptactwa, 17 rzadkich gatunków ryb, ponad 250 roślin  z których większość to gatunki zagrożone i chronione przez prawo. Jezioro Atanasovsko jest niezwykle popularny wśród eksploratorów, miłośników ptaków i fotografów z Bułgarii i za granicy

ww w

 

Nesebar
Neseber jest miastem bajkowym i niezwykłym - z wielu powodów. Pierwszym z nich jest jego malownicze i atrakcyjne położenie na niewielkim skalistym półwyspie nad Morzem Czarnym, połączonym z lądem jedynie za pomocą wąskiego przesmyku. W bezpośrednim sąsiedztwie miasta leżą inne popularne nadmorskie kurorty, takie jak Burgas, Pomorie i Słoneczny Brzeg. Drugim powodem jest jego ciekawa historia. Miasto podbite zostało przez Rzymian, później wielokrotnie przechodziło z rąk Bułgarów do rąk Bizancjum, jednak bez większej szkody dla niego samego. 
Neseber jako miasto w całości zostało uznane za muzeum i znajduje się na liście światowego dziedzictwa pod patronatem UNESCO. Słynie z przepięknej starówki, licznych zabytkowych kościołów, bogato zdobionych cerkwi bizantyjskich odraz doskonale zachowanych murów obronnych, baszt i arkad z IV i V wieku. Uroku i charakteru dodają miastu wąskie kolorowe uliczki oraz domy mieszkalne o ciekawej architekturze charakterystycznej dla budownictwa czarnomorskiego. Można śmiało powiedzieć, że dzisiejszy Neseber stanowi idealne, połączenie starożytnych zabytków i nowoczesnych obiektów wypoczynkowych.

 

www